درمان سریع اسهال کودکان

درمان سریع اسهال کودکان

غذای مناسب برای کودکان اسهالی چیست ؟ بهترین داروی ضد اسهال برای کودکان چه دارویی است ؟ راهکار درمان اسهال ویروسی در کودکان چیست ؟ این ها تماما سوالاتی هستند که مادران با بروز اختلالات دستگاه گوارش در کودکان از متخصص اطفال می پرسند . در ادامه به بررسی درمان سریع اسهال در کودکان می پردازیم .
استفراغ یا شایع تر از آن ریگورژیتاسیون ،از علائم نسبتا شایع در دوران نوزادی است . استفراغ نوزاد در اولین ساعات بعد از تولد ، ممکن است حاوی موکوس و گاهی آغشته به خون باشد . ادامه یافتن این نوع استفراغ پس از چند بار شیر خوردن بسیار نادر است . علت آن تحریک مخاط گوارشی توسط مواد بلع شده طی زایمان می باشد . چنانچه استفراغ ادامه یابد ، با لاواژ معده با محلول سالین می توان آن را مهار نمود .

درمان سریع اسهال کودکان

درمان سریع اسهال کودکان

چنانچه استفراغ اندکی پس از تولد رخداده و پس از آن ادامه یابد ،لازم است تا انسداد روده ،اختلالات متابولیک و افزایش فشار داخل مغزی بررسی شوند . سابقه پلی هیدرامنیوس مادری بیانگرد آترزی بخش فوقانی دستگاه گوارش (مری ، دوازدهه ،ایلئوم ) می باشد . استفراغ صفراوی معرف انسداد روده بعد از دوازدهه است ، اما می تواند ایدیوپاتیک باشد . در نوزادانی که دچار استفراغ دائمی هستند و در تمامی شیر خواران که استفراغ صفراوی دارند ، دکتر فرجی متخصص اطفال در شمال تهران توصیه به رادیوگرافی شکم به منظور یافتن سطح مایع هوا ، لوپ هاتی متسع روده ، یافتن الگوی اختصاصی انسداد و پنوموپریتونئوم می شود در صورت مشاهده استفراغ صفراوی لازم است که رادیوگرافی با بلع ماده حاجب همراه با بررسی کامل روده کوچک مدنظر قرار بگیرد .

دکتر فرجی متخصص اطفال از تخصص و تجربه کافی بر خوردار هستند . شما می توانید برای تماس با دکتر فرجی بهترین متخصص اطفال با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :
3 – 02 54 61 22 [021]

استفراغ صفراوی در کودکان

همانطور که در ابتدا گفته شد در بدو تولد نوزاد ،به دلیل انسداد روده کوچک معمولا دیده می شود و الگوی آن به صورت حملات استفراغ مکرر ،دائمی ،معمولا غیر جهنده ،حجیم و بجز در مواردی که محل انسداد بالای آمپول واتر باشد ،صفراوی است . این نوع با اتساع شکم ،امواج پریستالتیک عمیق و قابل مشاهده و کاهش یا فقدان حرکات روده همراه می باشد .
استفراغ در کودکان در بسیاری از اختلالات سبب انسداد گوارشی نمی گردد . از جمله ،آلرژی به شیر ،هیپر پلازی آدرنال از نوع اتلاف نمک ، گالاکاتوزومی، هیپر آمونمی ، ارگانیک اسیدمی ، افزایش فشار اینتراکرانیال ،سپتی سمی ، مننژیت و عفوت ادراری در کودکان همگی از این دسته هستند . اما اسفراغ در بسیاری از نوزادان تنها به خاطر ریگورژیتاسیون ناشی از تغذیه مفرط یا رفلاکس در نوزادان می باشد .

 

رفلاکس در نوزادان

 

برچسب گذاری توسط ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 8 =